Sýkorovci, ktorí sedia vo väzbe, začali rozprávať

Výbuch nálože vytvoril niekoľkometrový kráter, telo dopadlo na kurty a bolo rozmetané v okruhu viac ako sto metrov.
Autor: anc

(CAS SK) – Policajti odhaľujú vraždy šéfov podsvetia: Už vedia, kto popravil mafiánov Diničovcov!

Zdroj Nového Času z tohto prostredia tvrdí, že policajti vďaka ich výpovediam objasňujú popravy mafiánskych bosov, bratov Eda († 34) a Róberta († 31) Diničovcov. Na stopu páchateľov ich priviedli informácie, ktoré získali pri vyšetrovaní vraždy Romana Deáka († 37), ktorý k nim mal blízko. V kauze obvinili šéfa sýkorovcov Róberta Lališa alias Kýbla a jeho ľudí. Stalo sa tak po pätnástich rokoch od brutálnych popráv Diničovcov.

Do partie bratov Diničovcov patril aj Roman Deák († 37), ktorého zastrelili v októbri 1999. Z jeho popravy sú od vlaňajšieho septembra obvinení šéf partie Róbert Lališ alias Kýbel, ktorý je na úteku, a ďalší sýkorovci. Na úteku je aj Martin Bihári prezývaný Rus.

Vo väzbe sedia Martin Kováč, ktorého volajú Rybička, Ivan Cupper prezývaný Vincko a Jurij Fejer alias Malý Rus. Popravu Deáka si podľa polície objednal podnikateľ Marek Trajter. Doteraz polícia v kauze pracovala s dvoma svedkami. „Počas vyšetrovania prípadu vraždy Deáka sa policajtom podarilo získať informácie, ktoré pomáhajú objasniť ďalšie popravy v podsvetí, ako sú aj vraždy bratov Diničovcov,“ povedal zdroj Nového Času s tým, že skupinu začal usvedčovať už aj Malý Rus. Podľa informácií, ktoré získal Nový Čas, vyšetrovateľ obvinil šéfa Kýbla ako organizátora týchto popráv a spolu s ním aj jeho kumpánov. „Okrem toho je obvinený aj Jozef Roháč, ktorého si skupina zavolala na pomoc,“ uviedol zdroj.

Bratia Diničovci a členovia ich skupiny rozbehli obchody krátko po revolúcii. Pri dražbách inkasovali od záujemcov výpalné za neprihadzovanie do vysokých súm, alebo našli biele kone na fingovaný záujem na holandských dražbách. Patril im disko klub, bordel, hotel a poskytovali aj ochranu v podnikoch. Diničovci mali obrovské majetky. Tie sa však po smrti najsilnejších mužov tejto skupiny dostali aj do rúk iných ľudí ako len dedičov. O majetky sa takmer dodnes vedú spory. „Policajti pracujú s verziou, že motívom likvidácie Diničovcov boli konkurenčné spory so sýkorovcami,“ dodal zdroj Nového Času. Policajti získali poznatky aj o poprave Ukrajinca Dalera Hlavačku z 21. mája 1999. Patril ku skupine diničovcov a mal blízko k šéfovi ukrajinskej mafie Ivanovi Ivanovičovi Miškovi. Nie je vylúčené, že Hlavačka sa v januári 1999 podieľal na vražde exministra hospodárstva Jána Duckého.

Edo Dinič († 34): Zomrel pri výbuchu

Tušil, že mu konkurencia ide po krku. Viacerí mu radili, aby majetky prepísal na iných a čo najrýchlejšie zo Slovenska zmizol. Krátko pred definitívnym odchodom do Francúzska ešte prijal pozvanie na tenis. To sa mu stalo osudným. Odchádzal z tenisových kurtov na bratislavských Zlatých pieskoch. Pod dlaždicami, po ktorých kráčal, vybuchlo najmenej päť kíl trhaviny.


Výbuch nálože vytvoril niekoľkometrový kráter, telo dopadlo na kurty a bolo rozmetané v okruhu viac ako sto metrov.
Autor: anc

Róbert Dinič († 31): Zastrelili ho pod oknami domu exmanželky

Zastrelili ho na Pribišovej ulici na bratislavskom sídlisku Dlhé diely. Výstrely zazneli krátko po tom, ako autom odviezol k exmanželke dve dcérky. Polícia na mieste činu našla zbrane a neskôr v lese pri obci Jablonové (okres Malacky) obhorené audi, ktorým strelci z miesta činu ušli.

Na mieste činu ostalo rozstrieľané auto. Na mieste činu ostalo
Autor: anc

Obvinení sýkorovci:
.

Róbert Lališ alias Kýbel, na úteku
ďalšie obvinenia:
– vražda Eda Diniča
– vražda Róberta Diniča
– vražda Dalera Hlavačku
.

Jurij Fejer alias Malý Rus, vo väzbe
ďalšie obvinenia:
– vražda Eda Diniča
– vražda Róberta Diniča
.

Ivan Cupper alias Vincko, vo väzbe
ďalšie obvinenia:
– vražda Róberta Diniča
.

Martin Bihári alias Rus, na úteku
ďalšie obvinenie:
– vražda Dalera Hlavačku
.

Najatý „odborník“
Jozef Roháč alias Potkan alebo Čapica, vo väzbe v Maďarsku
ďalšie obvinenia:
– vražda Eda Diniča
– vražda Róberta Diniča
– vražda Dalera Hlavačku

Zdroj:  Policajti odhaľujú vraždy šéfov podsvetia: Už vedia, kto popravil mafiánov Diničovcov! – ČAS.sk. 25.10.2013 10:00 – . Autor: pir, Novy Cas